wynajem osuszaczy opole
Zastosowanie

Motoryzacja:


Wilgotne i ciepłe powietrze w instalacjach klimatyzacji jest idealnym podłożem do rozwoju bakterii i pleśni. Co zrobić zatem aby korzystanie z klimatyzacji nie szkodziło naszemu zdrowiu?

Regularnie ozonować parownik i wnętrze pojazdu z bakterii i grzybów - zabezpieczy to nas przed chorobami takimi jak:
- alergie
- choroby układu oddechowego
- nowotwory
Dodatkowo usunie nieprzyjemny zapach z wnętrza pojazdu.

Wskazówki korzystania z klimatyzacji:
- Przynajmniej raz w roku wymieniać filtr pyłkowy, ponieważ w samochodzie oddychamy tym, co jest zgromadzone na jego wkładzie filtrującym. Gdy jest on mocno zanieczyszczony, stężenie pyłków w kabinie pojazdu będzie kilka razy większe niż na zewnątrz.
- Nie przekraczać 7oC różnicy między temperaturą zewnętrzną, a temperaturą panującą we wnętrzu pojazdu. Większe różnice temperatur sprzyjają infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, katar itp.)
- Nawiew powietrza kierować na szyby lub nogi, jednak nigdy nie wprost na kierowcę i pasażera.

Przypominamy

Ozonowanie to dezynfekcja układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych oraz usuwanie wszelkich zapachów z kabin samochodowych. Zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.
- eliminuje : bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy
- utylizuje środki chemiczne powodujące skażenie (związki chemiczne stosowane w dywanikach, izolacjach, farbach, lakierach, tworzywach sztucznych itp.)
- eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego (w tym zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy.
OZON nie kryje nieprzyjemnych zapachów lecz usuwa je z CAŁEGO wnętrza pojazdu.

Ważne :
Do skutecznego odgrzybiania instalacji wymagana jest wcześniejsza wymiana filtra kabinowego inaczej zwanego przeciwpyłkowego.
W przypadkach zbyt dużego zagrzybienia instalacji wymagane może być mechaniczne przeczyszczenie parownika.