ozonowanie wroclaw
Oszuszanie

Osuszanie:

Wilgoć w zależności od źródła swojego pochodzenia może być:
materiałowa:
- technologiczna - powstaje w wyniku zawilgocenia wbudowanych materiałów i prowadzenia robót mokrych;
- kondensacyjna - pojawia się w przegrodach na skutek nagromadzenia się pary wodnej wydzielanej przez człowieka - gotowanie, suszenie itp.;
- kapilarna - pojawia się w przegrodach budowlanych w wyniku transportu wody o różnym pochodzeniu, która przedostała się w strukturę muru;

eksploatacyjna - powstaje na skutek nieprawidłowego użytkowania obiektu, na przykład w wyniku złej wentylacji budynku lub jej braku albo też w wyniku wprowadzenia do budynku procesów mokrych takich jak korzystanie z łaźni, sauny, pralni itp.

- Wilgoć, z reguły już powyżej 70%, powoduje powstawanie pleśni i sprzyja rozwojowi niebezpiecznej grzybni, która niszczy elementy konstrukcyjne oraz negatywnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Zjawisko to występuje bardzo często przy zbyt szczelnych pomieszczeniach, w których nie ma odpowiedniej wymiany powietrza, jednak związane jest to przede wszystkim ze zbyt wysokim poziomem wilgotności względnej.

- Osuszanie budynku przy nowych inwestycjach znacząco skraca czas wysychania murów, tynków i posadzek a co za tym idzie ogranicza koszty realizacji budowy oraz znacząco zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku.

- Osuszanie daje Państwu także możliwość prowadzenia prac wykończeniowych nawet przy niskich temperaturach lub w okresie zimowym.

- Przy zastosowaniu osuszaczy mają Państwo możliwość dokładnego zaplanowania harmonogramu prac bez zbędnych przestojów technologicznych, unikną też Państwo rozwoju grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczeń co ma często miejsce nawet przy nowych budynkach, które są wykańczane w stanie wysokiego zawilgocenia.

Osuszacze wykorzystywane są między innymi:
  • W magazynach, archiwach, muzeach i kościołach
  • Na basenach, w klubach odnowy fizycznej i biologicznej
  • W piwnicach, salonach, domach wypoczynkowych i szklarniach
  • Przy zapobieganiu korozji i utrzymywaniu wysokiej wartości przedmiotów np. zabytkowych pojazdów
  • W przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych

Nasza firma świadczy usługi osuszania budynków oraz dezynfekuje pomieszczenia celem zminimalizowania powstawania chorób, grzybni, pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Technologia osuszania jaką stosujemy jest znacznie efektywniejsza i ekonomiczniejsza niż tradycyjne ogrzewanie i wietrzenie, które jest najgorszym sposobem osuszania budynków nie przynoszącym w niektórych przypadkach żadnego efektu.

W swojej ofercie proponujemy Państwu wynajem wysokowydajnych osuszaczy kondensacyjnych i adsorpcyjnych o bardzo dobrych parametrach technicznych przeznaczonych do osuszania pomieszczeń o kubaturze nieprzekraczającej 400 m3 dla jednej sztuki.

Służymy także Państwu pomocą swoimi miernikami przy określaniu stopnia zawilgocenia oraz wykonujemy zdjęcia kamerą termowizyjną osuszanych pomieszczeń.


AKTUALNE PROMOCJE :

Przy wynajmie osuszacza kondensacyjnego powyżej 14 dni

Wypożyczenie wentylatora podłogowego przyspieszającego osuszanie GRATIS